Nõudlus ja pakkumine
Mida rohkem "tööstuslikum" metall, seda rohkem mõjutab selle hinda pakkumine ja nõudlus. Näiteks hõbedat kasutatakse palju akude, superkondensaatorite ja mikroskeemide tootmiseks.
Kui tekib probleem hõbedakaevandustes, väheneb metalli pakkumine, mille tulemuseks on selle hinna tõus. Kuid kui tootmisliin areneb ja aitab kaevandamist kiirendada, võib see hõbeda hinna langetada.
Kasutusvõimaluste laienemine
See tegur on ühendatud esimesega. Kui inimesed leiavad metallidele uusi kasutusvõimalusi tööstustoodangus või kui nõudlus metalle sisaldavate toodete järele kasvab, põhjustab see metallide endi nõudluse kasvu.
Poliitiline ja majanduslik ebakindlus
Kulda ja muid väärismetalle peetakse tavapäraselt oma pikaajalise väärtuse jaoks turvavaraks. Kui maailmamajandus kukub ja poliitiline õhkkond mõjutab valuutasid, püüavad investorid oma kapitali väärismetallidesse panna, põhjustades nende hindade tõusu.
Dollari tugevus
Metallid sõltuvad pöördvõrdeliselt USA dollari tugevusest. Kui USD on nõrk ja hakkab langema, võivad dollarites väärindatud väärismetallide hinnad tõusta - kauplejad ja investorid ostavad metalle oma valuutakapitali väärtuse säilitamiseks.